KLUB SPORTOWY SULMIN - strona oficjalna

Sukces najmłodszych w Chwaszczynie.

• autor: Trener Jacek, 2017-10-05 19:59

W dniu 1 pażdziernika najmłodsza drużyna wybrała się na turniej do Chwaszczyna. Z racji, że rozpoczęcie rozgrywek związkowych nie wypadło nam najlepiej do tego turnieju podchodziliśmy bardzo ostrożnie. Celem drużyny było skonsolidowanie zespołu tak aby po wrześniowych perypetiach związanych ze składem chłopcy z powrotem mogli tworzyć zgraną drużynę. W naszym roczniku zgłosiło się 5 drużyn. Graliśmy systemem każdy z każdym, po czym następowały mecze rewanżowe. Tak więc przy słonecznej pogodzie meczy i grania dla dzieci było sporo. Zaczęliśmy obiecująco....czytaj dalej....

... bo zwyciężyliśmy z Bojanem 1-0 po bramce Witka. Od razu trzeba nadmienić, że przeciwnik nie był najmocniejszy i potrafiliśmy stworzyć sobie dużo sytuacji ale wykorzystaliśmy tylko jedną którą to wykorzystał wspomniany Witek, rozgrywający tego dnia bardzo dobre zawody. W kolejnym meczu bramki nie padły i o ile cieszyła gra w obronie, a tu w roli głównej wystąpili Piotruś i Wojtek wspierani walczącym Dawidem o tyle nasz bilans bramkowy się nie poprawił. Kolejny mecz to walka z Olimpią Osowa. Niestety nie strzelamy znowu gola a tracimy bramkę po szybkim ataku przeciwnika. Przegrywamy 1-0. Do zespołu który starał się mocno ambitnie swą pomoc i duże zaangażowanie włożyli najmłodsi zawodnicy Filip Garboś oraz Kacper Kopacz. Determinacja z jaką walczyli ze starszymi od siebie przeciwnikami nie przynosi im wstydu a wszelkie braki starali się nadrobić walką. Ostatni mecz w grupie i ponownie 0-0 tym razem przeciwnikiem był Tuchom. Niestety ponownie zawodzi skuteczność a ciężąr gry spoczywał na obronie z dobrze tego dnia dysponowanym Filipem w bramce. Nawet Kacper wchodzący na zmianę wspomagał linię obronną tak aby uniknąć kolejnej porażki. Pierwszą rundę kończymy na 3 miejscu. Strzelamy i tracimy po jednej bramce. Gramy troszkę zachowawczo. Do rundy rewanżowej podchodzimy z umiarkowanym optymizmem. I tu następuje przebudzenie Tomka który kolejno strzela 5 bramek. Zaczynamy ponownie od wygranej. Tym razem 2-0 z Bojanem. Są to pierwsze gole wspomnianego Tomasza gdzie wraz z Piotrusiem i wspierani Wojtkiem i Witkiem w ataku nie oddają zwycięstwa do końca. Kolejny mecz i kolejna wygrana. Tym razem bohaterem jedynej bramki jest Wojtek. Warto nadmienić iz cała drużyna wykazała się harakterem i walecznością. I przychodzi czas na rewanż z przeciwnikiem z którym doznaliśmy porażki w pierwszej rundzie. Wygrywamy po bramce ponownie Wojtka i Tomka. Wynik 2-0 dla Sulmina. Kończymy meczem gdzie spotykają się dwa zespoły o najwyższej liczbie punktów. My musieliśmy wygrać. Udaje się po dwóch trafieniach Tomka. Podsumowując bardzo dobra gra w obronie i fantastyczne przebudzenie Tomka w ataku w drugiej turze turnieju. Chłopcy brawo i obyśmy powtórzyli taką grę w turnieju związkowym w starszym roczniku.
Pozdrawiam Jacek Sokołowski
tel. 691-043-209

Autor: Treść:pozostało znaków:

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Wisła Długie Pole - Osiczanka Osice
GKS II Sierakowice - Amator Kiełpino